קניה נכונה ובטוחה

המדריך לקניה נכונה ובטוחה

מספר הרוכשים מוצרים ברשתות ה- אונליין הולך וגדל כל שנה. אין פלא. לרוב, מדובר ברכישות בטוחות, קלות (מהמחשב הפרטי בבית), של מוצרים טובים ואיכותיים המגיעים בזמן ובמהירות גדולה יחסית ובמחיר זול עשרות עד מאות אחוזים ממחיר רכישת אותו המוצר בחנויות בארץ.
אבל, כמו בכל תהליך רכישת מוצר מכל מוכר או חנות שהיא, גם ברכישה מחניות ומוכרי ה- אונליין יכולות לקרות תקלות ויכולות להיות בעיות – במוצר או בזמן האספקה.

טיפ מספר 1
בין כל אתרי הקניות הגדולים ישנם מספר אתרים שלא מומלץ לבצע דרכם רכישות אונליין. הסיבה העיקרית לכך היא שלאותם אתרים אין מנגנון אבטחה מתקדם ו/או ששירות הלקוחות שלהם לוקה בחסר.
לכן, בצעו רכישה רק דרך קבוצת המלצות כ “Benny4U – המציאות שלך ברשת” ו/או מאתרים מאובטחים !

“Benny4U – המציאות שלך ברשת” הינה כיום קבוצת ההמלצות הגדולה ביותר באירופה ומנהליה ממליצים לחברי הקבוצה מתוך ידע וניסיון אישי רב שנים בהכרות קרובה עם שווקי המזרח הרחוק מחד ושווקי דרום ומרכז אמריקה, אירופה וארה”ב מאידך.
“Benny4U – המציאות שלך ברשת” יצרה קשר אישי עם ספקים אשר להם מוצרים בלעדיים. קשר אישי זה “מנוצל” כמובן לטובת חברי הקבוצה הנהנים מיכולת שירות הלקוחות הניתן ע”י צוות “Benny4U”.
בנוסף, בצעו רכישה רק מאתרים מאובטחים:

אתרים מאובטחים הינם אתרי אינטרנט אשר מפעילים מערכות אבטחה המסומנות באמצעות סמל של מנעול ירוק. סמל זה מופיע לצד כתובת האתר אשר מתחילה ב – https:// .
ה”מנעול הירוק” ותחילת כתובת האתר מעידים שהחיבור שלכם לאתר מתבצע בצורה מאובטחת.

טיפ מספר 2 
העדיפו רכישה ממוכרים בעלי דירוג גבוה ו/או מוכרים שקיבלתםהמלצות מהקבוצה

אתרים כ- אלי אקספרס, אי-ביי ועוד הינם למעשה כמו קניוני ענק באינטרנט. אתרים אלו מרכזים בתוכם מאות אלפי חנויות שונות ומוכרים שונים. רכישת המוצרים מתנהלת למעשה ישירות מול חנות ומוכר ספציפיים שהינם כפופים להנהלת האתר בו ממוקמת חנותם.
אבל, כמו בכל אזור קניות וכמו בכל קניון, ישנן חנויות טובות יותר וטובות פחות וישנם מוכרים טובים יותר וטובים פחות. “טוב” נמדד במחיר המוצר, איכותו, זמן האספקה והשירות הכללי הניתן ע”י המוכר בחנות .
“Benny4U” מקפיד לברור את החנויות והמוכרים עליהם היא ממליצה.
בנוסף, אתם יכולים תמיד לראות בעצמכם את דירוג המוכר כמו גם את הביקורות (“פידבקים”) שהגולשים רושמים עליו ו/או על המוצרים שנמכרים בחנות. מומלץ לקרוא את תיאור המוצר, תנאי המשלוח ואת “האותיות הקטנות” שרושם “Benny4U” בהמלצה או המוכר בחנות, זאת על מנת לוודא שכל התנאים שהמוכר מציב מובנים ומקובלים עליכם.

טיפ מספר 3
ודאו שהפרטים האישיים שלכם מעודכנים
אם אתם רוצים שהמוצר שהזמנתם יגיע אליכם ולא אל אלוהים-יודע-מי, יש לוודא כי השם הפרטי ושם המשפחה, כתובת המגורים, מספר הטלפון שלכם, כתובת מייל או כל פרט אישי מזהה אחר רשומים נכון, באנגלית וללא שגיאות כתיב.
אם אינכם בטוחים ברישום באנגלית, בקשו מסניף הבנק האישי שלכם, מרשות הדואר או כל רשות רשמית אחרת, מסמך המאשר את פרטיכם האישיים באנגלית (בדרכון לא רשומה כתובת !)

טיפ מספר 4
מדדו את עצמכם
כאשר אתם יוצאים לקניות בחנות בעיר או בקניון יש לכם אפשרות למדוד את הבגדים, הנעליים, הכובע או הכפפות בחנות עצמה. ברור כי דבר זה אינו אפשרי בקניית פרטי לבוש ברשת.
אבל, “Benny4U” בהמלצותיו ורוב המוכרים באתרים אשר מוכרים פרטי לבוש ו/או הנעלה מוסיפים לתיאור המוצר טבלת מידות בה רשומים מידות הפריט המדויקות באינצ’ים או בסנטימטרים.
הקפידו לקרוא היטב את טבלת המידות ומדדו את עצמכם (השתמשו בסרגל ארוך למדידת כפות הרגליים ברכישת מוצרי הנעלה או סרט מדידה למידות גוף) וזאת על מנת להשוות את המידה שלכם למידות שבטבלה.

שימו לב ♥
א. טבלת המידות מופיעה לרוב בפירוט המוצר. יש לגלול העכבר מטה עד להגעה לטבלה.
ב. ישנן טבלאות שונות למוצרים שונים.
ג. אל תשכחו שאנו מחשבים מידות בס”מ ולפי חישובי מידות אירופאים.
ד. ישנן טבלאות שבהן החישוב הוא על פי גובה יחסי למשקל.
ה. לא לשכוח – ברכישה מאתרים סיניים, לעיתים המוצרים קטנים יותר מהמקובל לאותה מידה אצלנו. ברכישה מאתרים אמריקאיים, לעיתים המוצרים גדולים יותר מהמקובל לאותה מידה אצלנו. אם אתם מתלבטים – עדיף תמיד לרכוש משהו מעט יותר גדול [אותו ניתן יהיה להצר בקלות אצל התופרת, או להוסיף “ספידה” לנעל או מגף] מאשר משהו יותר קטן…

טיפ מספר 5
רכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה
ברכישת מוצרי חשמל ואלקטרוניקה ברשת, יש לשים לב לתיאור התקע החשמלי.
יש לוודא כי התקע החשמלי מתאים לארץ ו/או שהמוצר מגיע עם מתאם. בנוסף, יש לוודא כי המוצר מתאים למתח של רשת החשמל בישראל 220V.
ברכישת ציוד שמגיע עם תקשורת אלחוטית, ודאו שהוא מתאים לטווחי השידור המאושרים בישראל.

טיפ מספר 6 
עלות מוצר ומשלוחים לישראל
שימו לב ! נכון ל- 2017, ברכישת מוצרים מחו”ל בעלות של עד 75 US$, המוצר פטור ממע”מ ישראלי !
לפני שאתם מבצעים רכישה, ודאו שהאתר ממנו אתם רוכשים את המוצר מבצע משלוחים לישראל ומהי עלות המשלוח.
“Benny4U” מציין בהמלצתו על מוצר האם המחיר הסופי כולל משלוח או לא. הקפידו לקרוא את “האותיות הקטנות” כדי להימנע מחוסר הבנה ו/או חוסר נעימות בנוגע למחיר הסופי של המוצר.

במוצרים אשר לא צויין לגביהם כי מחיר המוצר כולל משלוח, בדקו היטב את עלות המשלוח.
באם הזמנתם מוצר שעלותו גבוהה מ- 75 US$ ו/או שנוסף עליו מחיר משלוח וכעת המחיר הסופי לרכישה עלה ואינכם בטוחים האם תצטרכו להוסיף מיסוי ברגע שהמוצר יגיע לארץ, תוכלו לפנות ל טבלת המיסים העדכנית באתר רשות המיסים בישראל.

טיפ מספר 7
כמו ברכישה “רגילה” בארץ בחנות או באתר אונליין, גם רוב אתרי הקניות הבינ”ל ישלחו לכם קבלה ו/או חשבונית מפורטת בסיום תהליך הרכישה.
עם קבלת המסמך וודאו כי הוא כולל את כלל הפרטים על מחיר המוצר, מחיר המשלוח ותיאור המוצר.
ודאו כי מופיעים כל פרטי ההזמנה ומשרו את הקבלה/חשבונית לכל מקרה בו עלולה להיות בעיה עם המשלוח או איכות המוצר.

1 מחשבה על “קניה נכונה ובטוחה”

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *